"Traktory. Małe kompendium"/"Pociągi. Małe kompendium" (Wydawnictwo BABARYBA)

Znacie dziecko, które nie przechodziłoby etapu fascynacji różnymi pojazdami? Ja nie! Chyba każdy maluch ma taki czas, kiedy zachwycają go koparki, tramwaje, pociągi, samochody albo traktory. Nie dziwię im się, bo te wielkie pojazdy mogą robić wrażenie i zapierać dech w piersiach. Trudno się nimi nie zachwycać. Teraz będzie można je jeszcze lepiej poznać, bo na małych miłośników traktorów i pociągów czekają dwie świetne książki.

Traktory. Małe kompendium i Pociągi. Małe kompendium to książki, które powinny trafić w ręce każdego dziecka interesującego się różnymi środkami transportu. Każdy, kto do nich zajrzy znajdzie tam wiele interesujących informacji. Pierwsze strony to oczywiście opis budowy tych pojazdów. Na pierwszych stronach książki o traktorach dzieci mają okazję zajrzeć do środka tej maszyny i zobaczyć, jak wiele różnych elementów potrzebnych jest do tego, żeby traktor ruszył do pracy. Na kolejnych stronach poznają różne rodzaje traktorów. Pojazdy te wyglądają nieco inaczej w zależności od tego, czy się zajmują i do czego są wykorzystywane. Przyznam szczerze, że wiele nazw widziałam po raz pierwszy i nawet nie zdawałam sobie sprawy, że traktory pomagają aż w tak wielu pracach polowych. Ale, jak się przekonacie zaglądając na kolejne strony, z traktorów korzystają nie tylko rolnicy. Te pojazdy przydają się również na budowie i doskonale sprawdzają się w śnieżnych zaspach. Kto chciałby je zobaczyć przy pracy, musi zajrzeć do tej książki. A jest co oglądać, bo ilustracje są naprawdę piękne. Ich autorem jest Martin Sodomka, którego miłośnicy literatury dziecięcej powinni kojarzyć z książkami Jak zbudować samochód i jak zbudować motocykl.




Te same ilustracje znajdziecie w książce Pociągi. Małe kompendium. Lektury obowiązkowej dla wszystkich miłośników kolei. Książce, która prowadzi czytelników przez dzieje kolei. Zaczynamy od pierwszej lokomotywy i ciekawostek na jej temat. Potem poznajemy Orient Express i pociągi pancerne, które wykorzystywano w czasie wojny. Zobaczymy też Kolej Transsyberyjską i shinkansen, czyli japońskie pociągi jeżdżące z prędkością od 240 do 320 kilometrów na godzinę! Jednej z rozdziałów poświęcono Eurotunelowi łączącemu Wielką Brytanią i Francję, z którego korzystają również pociągi. Nie zabrakło również rozdziału o kolejach przyszłości, czyli tym, co dopiero przed nam. Tak kończy się literacka podróż pociągiem, która rozpoczęła się w XIX wieku.





Wszyscy rodzice wiedzą, że warto wspierać dziecięce pasje. Właśnie z tego powodu tak chętnie kupujemy im książki i zabawki związana z ich zainteresowaniami. Te dwie książki muszą mieć w swoich biblioteczkach wszystkie dzieci, które lubią pociągi i traktory. Jestem pewna, że maluchy będą nimi zachwycone. To naprawdę ciekawe i do tego pięknie wydane książeczki. Tytuły pełne ciekawostek i ważnych informacji. Uzupełnione bardzo ładnymi ilustracjami. Do gustu przypadną pewnie szczególnie chłopcom, bo to oni najczęściej interesują się różnymi pojazdami. Nie ma jednak żadnego powodu, żeby opisywać te książki jako lektury wyłącznie dla chłopców. Tosia w wieku przedszkolnym interesowała się pociągami i wiedziała o nich bardzo wiele. Szkoda, że takich książek wtedy nie było. Mała Tosia na pewno byłaby nimi zachwycona! Jeśli i Wy macie w domu małego miłośnika pociągów albo traktorów, koniecznie podarujcie im te książki. Maluchy pokochają je od pierwszej strony.

Traktory. Małe kompendium

Pociągi. Małe kompendium

Lucie Hasova Truhelkova

ilustracje Martin Sodomka

tłumaczenie Martyna M. Lemańczyk

BABARYBA 2024

https://babaryba.pl/
 

Komentarze

  1. OO to gratka dla moich bratanków, Syn mojej kuzynki też lubi takie cacka, ale już za duży

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne są takie książeczki. Ile wiedzy dodatkowej moja dostarczyć

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz